Reklama
 
Blog | Robert Zdarsky

Komentář: Andrej se neobhajuje, Andrej si je jistý

Už je toho celkem hodně. Oněch spekulací, kde se stala v dotacích pro Agrofert chyba a jaké budou mít v konečném důsledku dopady. Ovšem, přestože čteme burcující titulky hlásající jeho odchod i analyzující dopady výsledů auditu EU, nelze než jen předpokládat, že jde jen o analýzy a titulky. A že, žádné informace v nich obsažené jakýkoli reálný dopad mít nebudou. Ani na Agrofert, tím méně na Andreje Babiše, který jej již nevlastní.

V konečném důsledku bych mohl použít jiný příměr. Zaznamenáme výkyv a uděláme z toho globální oteplování. No, o něčem média psát musí. A jsme u toho. Tady musíme jednoduše uznat, že v tomhle má Andrej pravdu. O něčem se psát musí.
Ať už média vlastněná Agrofertem (který Andrej již nevlastní), nebo jakákoli jiná. Protože pokud nebudou psát o dotacích pro Agrofert, nebo nezávislosti justice, budou se dál rojit články, nad kterými logicky uvažující čtenář jen kroutí hlavou!

Když jsem viděl, vystoupení (no, vystoupení…) pana Babiše v Poslanecké sněmovně, v němž argumentoval… pardon – demonstrativně ukazoval vytištěné články o tom, jak šel čas a „jak bude vracet, jak nebude vracet“, jedna z věcí co mě v tu chvíli napadala byla, že si je ten člověk jistý, naprosto jistý, že je nepostihnutelný! A, že nic vracet nebude.
Jednak proto, že za ním stojí většina národa, která ho volí, ať se děje, co se děje, a pak i proto, že takhle bohatý a zkušený obchodník musí, prostě musí, mít za sebou zástup elitních právníků (mnohdy se jimi zaštiťuje-všimněte si), kteří vědí a činí. Činí tak, aby byl nepostihnutelný a asi ne úplně levně.

My můžeme jen číst, jaký dopad budou mít případné vratky na jeho bývalé impérium, které již nevlastní. Ovšem argumenty, že kdo jej řídí, kdo vlastní, kdo rozhoduje o jeho fondech, jsou jen a pouze další dohady, protože – a jsme opět u toho, bude velmi obtížně průkazné, že lidé, kteří rozhodují, jsou, byť třeba jen neformálně pod vlivem pana Babiše.
A sám Andrej Babiš? Bude dál používat arogantní rétoriku „takže, vážení!“, podobně, jako tomu bylo v jeho posledním vystoupení v PS a označovat média za lživá. Diplomaticky by mohl, pravda, použít měkčího termínu – ale každému co vlastní jest. Ani Zeman nechodí pro ostré slovo daleko, a národ jej také zbožňuje a volí. A neslyšel jsem, ani nečetl, že by se Zeman komukoli omlouval. I když byl ze lži doslova usvědčen.

Podtrženo, sečteno – Andrej Babiš neobhajuje své činy. Andrej Babiš velmi důsledně mluví o zločinnosti a společenské podroušenosti Miroslava Kalouska, ukazuje své grafy a Agrofert, který již nevlastní, obhajuje před Poslaneckou sněmovnou. Andrej Babiš si je jistý, že se mu nemůže nic stát, protože ať přijde kdokoli – udělá si vlastní analýzu a pak uvidí. No, co je mu analýza – audit EU. Kdyby byly dokumenty nějak pravomocné…? Ale nejsou.

Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama