Reklama
 
Blog | Robert Zdarsky

Komentář: To se dalo čekat…

Smutné se stává ještě smutnějším. Bohužel, je to spíš jen potvrzení oné otřepané fráze, když někdo chodí okolo horké kaše… Zkrátka, nechce se mu do ní. O tom, že je Andrej Babiš vinen z manipulace s dotací pro Čapí hnízdo není prostou logikou sporu. Jinak to zřejmě vidí paragrafy a ještě jinak jejich vykladači. Babiš si je jistý…

Myslím, že pokud se nebudeme bavit striktně o podvodu, pak bychom mohli použít sousloví účelová manipulace. Manipulace není vyložený podvod, ale taky to není hra podle čistých pravidel. Pravidla jsou pro ty, kteří nemají na to, aby je beztrestně porušovali. Zjednodušeně řečeno, kdo chce kličku použít, vždycky si ji najde.
Problém u Andreje Babiše je ten, že jeho hlavní moto je – bez korupce, transparentně, bez švindlů. Nejsem si úplně jist, ale mám pocit, že jsem v jednom z rozhovorů s Radimem Jančurou četl, že každý, kdo podniká, se podle něj švindlů dopouští. Tu malých, tu větších. A dělá je prý i on sám. Základem však logicky je, dělat to tak, aby na to nikdo nepřišel.
Jenže, Andrej Babiš se neustále zaklíná svou beztrestností, svou čistotou, svými nejlepšími úmysly. S jistou dávkou nadsázky, bych mohl použít příměru, že něco podobného dělal svého času i Hitler. Ten jeho nejlepší úmysl, byl však určen pro úzce vymezenou skupinu lidí. Navíc byl doprovázen potoky krve a miliony mrtvých.

Jak to bylo s kauzou Čapího hnízda, se asi nikdy nedozvíme. Jako, jak to bylo ve skutečnosti. Celá kauza je totiž zpolitizovaná. Především dík panu Babišovi, kterýžto vstoupil do politiky. A je i medializovaná, dík zpravodajským serverům, které se v honbě za čteností dopouštějí spekulací, které… A pak jsou tu ti, kteří rozhodují, jejichž vyjádření jsou tu jasným verdiktem, tu dalším přešlapováním na místě.

Nelze se proto divit, že panu Babišovi následně již dochází trpělivost. Trpělivost s tím, jak jej kde-kdo (především novináři) obtěžuje s něčím, co je podle něj (jak taky jinak!!) naprosto jasné a jen ho to odvádí od dalších, vlastních zájmů… Ano, ten dvojsmysl je tam schválně.
Buďto Andrej Babiš sleduje vlastní zájmy premiéra vybrané (naší) země, což se v nedávno událé šarvátce a jeho neschopnosti „prosadit“ výměnu ministra kultury ukázalo jako jeho velká neznámá. Co na tom, že prezident jasně porušil Ústavu? Nebo sleduje vlastní zájmy obchodníka a někdejšího majitele konglomerátu (jde o geologický výraz pro slepenec, pozn. aut.) Agrofert o jehož prospěch mu s největší pravděpodobností stále jde. Proč taky ne!?

Proč Andreje Babiše dosud jasně neobžalovali, je otázka orgánů činných… Faktem je, že se jasné rozhodnutí nejspíš zatím nedá očekávat. Možná je účel pokusit se oslabit důvěru v Andreje Babiše. Možná je účel skutečně jej obžalovat – jenže kdo švihne sekyrou? Možná, je účel jen posílit jeho aureolu nevinnosti, kdy se všichni spikli proti němu. Možná se to tak dlouho táhne, aby novináři měli o čem psát. Možná je to skutečně jen kampaň.

„To, že jsi paranoidní, ještě neznamená, že za tebou nejsou.“
Joseph Heller

Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama