Reklama
 
Blog | Robert Zdarsky

Komentář: Zemanova k***a. :(

Zdá se, že ať už je výklad prezidentské funkce jakýkoli, o jeho reprezentativní funkci, jako veřejného činitele nemůže být sporu! Proto, pokud máme (mám) výhrady k jeho chování, asi bychom měli nejdřív akceptovat základní tezi – jaký je národ, který jej zvolil?!

Začalo to vlastně naprosto nevinně. Stačilo jedno překliknutí na klávesnici a našeptávač dílo dotvořil. Ostatně i Orálek je jméno významného českého ultramaratonce. Ale pokud nepřidáte jeho první jméno Daniel, budete se divit, co jste našli.

Je to právě tak, jako s oním vulgárním označením ženského pohlavního orgánu na k. Stačí, pokud jej zadáte do vyhledávače pro obrázky a s čím se naopak nesetkáte? První obrázek je ne příliš povzbudivě vyhlížející, a onen orgán už vůbec nepřipomínající Miloš Zeman. Mimochodem, v záhlaví má Ovčího Mluvčáčka.
Člověka pak napadá, zda muž, jehož povoláním (on je za tu funkci skutečně placen) je být reprezentativní, skutečně této funkci dodává praktický rozměr. Anebo svévolně nakládá s důvěrou (že se bude chovat jako prezident), kterou mu voliči, na které se tak vehementně odvolává, dali.

Necítím se být moralistou. Necítím se být arbitrem slušné mluvy. Ale pokud nejde o lingvistickou hříčku, jako u dalších nalezených obrázků, pak je přinejmenším na zamyšlení, zda by třeba ten dělník v hospodě, který možná taky Zemanovi dal svůj hlas, volil v pořadu Českého rozhlasu stejná slova, jako volí se štamgasty u stolu.

Možná, možná že lidé volili Zemana právě pro jeho zemitost. Ale na druhou stranu, možná by nebylo od věci, zkusit panu prezidentovi vysvětlit, že s onou funkci je spojena právě ona reprezentativní stránka výkonu. A pokud by jemu, Zemanovi, ony vulgarity dělníka v rozhlase nevadily, mohl bych se jej ptát, zda si jako inženýr ekonomie připadá jako dělník.

Jednoho dělnického prezidenta už jsme zde měli. Jestli se s ním chce Zeman srovnávat?

Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama